Blog

Özel Konya Şehir Koleji Öğrencileri İngiltere’de!

Her yerde yaşayarak öğreniyoruz! Programı kapsamında 2 haftalığına 09-23 Temmuz 2017 tarihleri arasında İngiltere Liverpool İngilizce yaz okulunda bulunan Özel Şehir Koleji öğrencileri Konya’ya döndüler.
Gezi ile ilgili bilgi veren Özel Şehir Koleji Genel Müdürü Danyal Düzgün “Okulumuz, henüz yeni bir okul olmasına rağmen, öğrencilerimize farklı ülkelerde farklı kültürlerle tanıştırmayı, yaşayarak öğretmeyi hedefliyor.

Gezimiz kapsamında Liverpool’da öğrencilerimiz ilk gün yapılan seviye tespit sınavından sonra kendi seviyelerinde olan uluslararası gruplarla eğitim aldılar. Grupların çok uluslu olmasına ayrıca önem verildi. İngilizce Eğitim genelde haftada 20 saat konuşma ve doğru telaffuz ağırlıklı programlar şeklinde uygulandı.

İngiltere’de İngilizce yaz kampının en önemli özelliği, öğrencilerin her an grup lideri öğretmen eşliğinde hareket etmeleridir. Dersler çoğunlukla yarım gün yapılmakta olup, günün geri kalan kısmında sportif aktiviteler, bilgi yarışmaları, turistik park ve alışveriş merkezi gezileri gibi faaliyetler de yapıldı. Bu sayede İngilizceyi sadece ders ile değil sosyal ortamlarda da pekiştirdiler.
Öğrencilerimiz Liverpool, Chester, Manchester ve Londra’yı gezerek, kentlerin kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerini tanıma şansı yakaladı. Sabahları İngilizce derslerine katılan öğrenciler, öğleden sonraki geziler ve aktivitelerle İngilizce’yi yaşayarak öğrendi.

Genel durum itibari ile gayet güzel bir organizasyon gerçekleştirmiş olduk. İlerleyen zamanlarda yeni gezilerimizle birlikte birçok öğrencimizin de bu fırsatlardan yararlanmalarını sağlayarak geleceğe dünya ile bütünleşmiş bireyler kazandırmaya devam edeceğiz.